DORADCA KLIENTA: 791 840 586 KONTAKT@NETPIX.PL

Responsywna strona internetowa – nowość w ofertach firm

 

Responsywna strona WWW dostosowana do najpopularniejszych urządzen.

Aktualnie w wielu firmach zajmujących się tworzeniem stron internetowych znaleźć można taką pozycję, jak „responsywna strona internetowa” lub „strona RWD”. Cóż to takiego, czy jest to potrzebne Twojej firmie i czy warto w to inwestować?

Responsywna strona internetowa, czyli z angielskiego „responsive web design”, w skrócie RWD, to strona dostosowana do urządzeń o różnej rozdzielczości. Innymi słowy, strona ta powinna w czytelny sposób wyświetlać się zarówno na monitorze w komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy smartfonie. Wedle statystyk z tego roku, już niespełna 60% ruchu w Internecie to ruch z urządzeń mobilnych. Dlatego niezwykle ważne jest, aby nie tylko odbiorca korzystający z komputera mógł swobodnie korzystać z Twojej strony, ale również użytkownik smartfona czy tabletu. Twoja strona zmieni się wtedy w taki sposób, że obrazki odpowiednio zmienią swój rozmiar, menu może pojawić na górze, zamiast po prawej czy lewej stronie, a tekst będzie wyświetlany czcionką stosowną do rozmiaru urządzenia, z jakiego korzystasz.

Z czym wiąże się fakt nieposiadania responsywnej strony internetowej?

To bardzo proste, tracąc 60% ruchu na stronie, dokładnie tyle samo tracisz Klientów. Chyba nie muszę pisać, ile również tracisz w ten sposób pieniędzy…? Gdy w telefonie włącza Ci się responsywna strona internetowa, znacznie łatwiej, czytelniej i przyjemniej się z niej korzysta, dzięki czemu spędza się na takiej stronie więcej czasu, czego efektem może być zainteresowanie ofertą czy zakup danego produktu.

Już rozumiesz, dlaczego tak ważne jest, aby Twoja strona również była responsywna? Jednak nie daj się jednak zwieść firmom, które za taką usługę życzą sobie dodatkowe pieniądze, ponieważ responsywna strona internetowa to dziś absolutnie niezbędny element budowy każdej, nawet najprostszej strony, który zawarty powinien być w cenie podstawowej usługi!

 

Skorzystaj z naszej oferty responsywnej strony www, aby poznać jej użyteczność na przykładzie Twojej własnej firmy.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz :)