DORADCA KLIENTA: 791 840 586 KONTAKT@NETPIX.PL

Jeśli korzystasz z Internetu, to na pewno wiesz, jak bardzo irytujące jest, gdy strona długo się ładuje. Statystycznie rzecz biorąc, jeśli Twoja strona ładuje się więcej, niż trzy sekundy, to ok. 45% użytkowników z niej wyjdzie. Część z nich trafi do konkurencji. Dla twojej firmy to ogromne utrudnienie, a pewnie nie wiesz, zmiana tej sytuacji to zaledwie kilka chwil. Dziś dowiesz się, jak przyspieszyć stronę i dzięki temu zminimalizować straty w firmie.

Lwia część „wagi” twojej strony internetowej, to zdjęcia. Im więcej miejsca zajmują, tym dłużej będą się pobierały, a co za tym idzie – strona będzie się dłużej ładowała. Dlatego warto zmniejszyć rozmiary zdjęć na stronie. Możesz poprosić o to swojego web designera albo skorzystać z darmowych narzędzi, którymi są strony tinypng.com i tinyjpg.com, które zmniejszą Twoje zdjęcia nawet o 60-90%.
Ponadto warto dostosować zdjęcia do rozmiaru ekranu. Na pewno Twoja strona jest już responsywna (jeśli nie, koniecznie przeczytaj ten tekst). Dlatego też, jak łatwo się domyślić, na 5-calowy ekran potrzebne są zdjęcia mniejsze, niż na 27-calowy ekran. Jako, że dziś nawet 60% użytkowników przegląda strony www Rzeszów w urządzeniu mobilnym, tym bardziej konieczne jest dostosowanie swoich witryn do nich.

Kolejnym niezwykle ważnym elementem mającym wpływ na szybkość twojej strony jest hosting. Za dobry warto zapłacić większe pieniądze, ale sprawdź koniecznie, za co płacisz. Nie zawsze potrzebna ci jest duża przestrzeń dyskowa czy ogromny transfer. W większości firm hostingowych możesz skorzystać z darmowego okresu próbnego, do czego bardzo zachęcam, ponieważ już na etapie testowania może wyjść zarówno wiele zalet, jak i wad hostingu.

Takich elementów jest jeszcze mnóstwo, jednak bez specjalistycznej wiedzy nie masz szans na wprowadzenie któregokolwiek z nich, dlatego jeśli docierają do ciebie sygnały, że prędkość ładowania twojej strony pozostawia wiele do życzenia, zgłoś się do nas lub do dowolnej agencji zajmującej się tworzeniem stron internetowych i poproś o zoptymalizowanie jej. Straty, na jakie możesz narazić swoją firmę są zbyt duże, aby pomijać ten jakże ważny aspekt.

Sprawdź naszą ofertę tworzenia stron internetowych

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz :)