DORADCA KLIENTA: 791 840 586 KONTAKT@NETPIX.PL

Niedawno poruszałam z Wami temat prostego designu i samego procesu projektowania strony internetowej, który w dzisiejszych trendach zdecydowanie dominuje nad skomplikowanymi i zbyt rozbudowanymi witrynami. Dziś będziemy kontynuować ten temat, ponieważ lista korzyści płynąca z prostej strony zdaje się nie kończyć…

POBUDZA INWENCJĘ TWÓRCÓW
Flat design, o którym ostatnio wspominałam, poprzez swoją prostotę sprawia, że strony wyglądają bardzo podobnie do siebie. Jest to czynnik ważny dla twórców, ponieważ w ich interesie jest wyróżnienie właśnie Twojej strony www rzeszów na tle konkurencji. Można to zrobić za pomocą nietypowych czcionek, wyjątkowego logo czy też dobrze dobranej gamy kolorystycznej, niekoniecznie skupiającej się na odcieniach jednej barwy. Również pole do popisu designerzy mają w kreowaniu przejść i animacji elementów na stronie, dzięki czemu, choć elementy na stronie są „płaskie”, przejścia mogą stworzyć subtelny efekt nowoczesnej przestrzenności.

ŁATWOŚĆ WPROWADZANIA ZMIAN
Prosta w budowie strona www charakteryzuje się prostotą we wprowadzaniu zmian. Panel administratora zazwyczaj jest bardzo przejrzysty, co jest szczególnie ważne, gdy planujesz wprowadzać samodzielnie zmiany na stronie. Jeśli jednak wiesz, że zmian będzie dużo, a nie zawsze będziesz mieć czas na ich wprowadzenie, skorzystaj u nas z oferty opieki nad stroną internetową. Będziesz miał pewność, że Klienci zawsze widzą na stronie aktualne informacje, a nie te sprzed wielu miesięcy.

BYCIE W TRENDACH
Tak, jak są trendy w modzie, w motoryzacji, urządzaniu wnętrz czy muzyce, tak samo występują trendy w web designie. Dziś flat design zdecydowanie góruje nad innymi stylami, jednak część firm chcąc być „inna niż wszyscy”, próbuje się wyłamać. Niestety, nie zawsze z oczekiwanym skutkiem. I choć można pomyśleć, że flat design to przysłowiowe „pójście na łatwiznę”, nic bardziej mylnego. Naprawdę trudno się wyróżnić w tak prostym stylu, ale bycie poza trendami jest o wiele bardziej ryzykowne. Chyba, że chcesz, by Twoja strona wyglądała jak Fiat Multipla obok Audi RS6. Pomijając cenę, przecież jeden i drugi to przecież samochód rodzinny… 😊

PRZEJRZYSTE I CZYTELNE GRAFIKI
Kolejnym charakterystycznym elementem flat designu są proste ikony i przyjemne dla oka grafiki. Dużo symboli zamykanych jest w prostych obrazkach, dzięki czemu nasz mózg nie musi przetwarzać długiego i monotonnego tekstu, bo część treści zamyka się w tychże grafikach. I tak, jak przyjemniej patrzy się na piękną i zadbaną kobietę, tak lepsze odczucia wizualne mamy na stronach prostych, z dużą ilością elementów wizualnych, ale zarazem bardzo przejrzystych.

Nie jest moim celem namawianie Cię na tego typu stronę internetową. Jeśli wymarzysz sobie animowaną stronę przepełnioną muzyką, z czarnym tłem i białym tekstem, takiej realizacji również się dla Ciebie podejmiemy, ale zrobimy to gustownie i z klasą. Zatem jeśli interesuje cię stworzenie profesjonalnej strony www w Rzeszowie i nie tylko lub stworzenie profesjonalnego sklepu internetowego, zgłoś się do naszych specjalistów, wspólnymi siłami stworzymy dla ciebie coś wyjątkowego.

 

Sprawdź naszą ofertę tworzenia stron internetowych w Rzeszowie oraz na terenie całego kraju

Call Now ButtonZadzwoń teraz :)