DORADCA KLIENTA: 791 840 586 KONTAKT@NETPIX.PL

Moda na stronach internetowych?

 

Tak, jak jest moda na ubrania, modne bywają różne piosenki, tak samo modne stają się co jakiś czas niektóre elementy stron internetowych. Dziś opowiem Ci, co warto mieć na stronie, aby nie wydawała się przestarzała.

 

 

Bardzo modne w ostatnim kwartale są filmy i animacje na stronach internetowych. Jest to coś, co wskazuje na to, że strona jest bardzo nowoczesna, co o firmie świadczy również bardzo dobrze, ponieważ kojarzy się to z dbałością o wizerunek, wzbudza zaufanie. Jeśli firma posiada stronę internetową osadzoną w najnowszych trendach, ich produkty z pewnością również takie są.

 

 

 

 

Od pewnego czasu również modny jest układ kafelkowy, który grupuje podobne elementy w jedną całość. Ten układ został osławiony przez Google (flat design), a później przez popularny serwis Pinterest. Jest on schludny, prosty i przejrzysty, pomaga w bardziej intuicyjnym poruszaniu się po witrynie. Warto z niego skorzystać na przykład w zakładce ofertowej, aby pomóc Klientowi szybko i sprawnie dojść do tego, co go interesuje na Twojej stronie www.

 

 

 

 

 

Od dłuższego czasu stałym trendem w stronach internetowych jest ich responsywność, innymi słowy dostosowanie układu graficznego do różnych rozdzielczości urządzeń. W tym tekście rozwijam nieco bardziej ten temat, zachęcam do zapoznania się z nim, ponieważ niezwykle istotny jest fakt, aby w tworzeniu swojej strony nie zapominać o jej responsywności. Jest to ważne nie tylko ze względu na wygodę użytkownika, ale również pod kątem finansowym, ponieważ niemal 60% użytkowników korzysta z Twojej strony na urządzeniach mobilnych.

 

 

 

 

Ważnym trendem, a zarazem nieodłącznym elementem sprzedaży internetowej, jest dostosowywanie strony do wieku użytkownika. Inaczej ma wyglądać strona stworzona np. dla dzieci, kolory mogą być bardziej wyraziste, czcionki wymyślne, obrazki częściej w formie rysunku, niż zdjęć. W przypadku stron skierowanych do osób starszych kolory mają być bardziej stonowane, czcionki większe, zdjęcia wzbudzające zaufanie. Właśnie dlatego warto, aby Twój web designer miał doświadczenie w kontaktach z Klientami różnego rodzaju, aby dostosować stronę w odpowiedni sposób.

 

 

 

 

 

Unikatowy design to coś, o co dziś coraz trudniej. W dobie WordPressa i darmowych szablonów na strony www, bardzo łatwo o  to, aby Twoja strona stała się klonem pięćdziesięciu innych stron. Zainwestuj w indywidualny layout, pozwól web designerowi stworzyć coś szytego na miarę Twojej firmy, Twoich indywidualnych potrzeb, jeśli chcesz się wyróżnić w Internecie i nie zginąć wśród tysięcy podobnych stron.

 

 

 

 

 

Nieodłącznym elementem każdej strony jest menu. Dawniej, im bardziej rozbudowane, tym lepiej. Dziś – im mniej widoczne, tym lepiej. Często menu zaczyna być widoczne dopiero po najechaniu na odpowiedni znak symbolizujący go.

 

 

 

 

 

 

Duże zdjęcia na froncie strony, ruchome lub animowane slidery sprawiają, że strona wydaje się być bardziej przejrzysta i czytelna. Badania mówią, że nawet 45% użytkowników do pozostania na stronie przekonują właśnie obrazy czy zdjęcia. Jeśli dodatkowo są one spójne z kolorystyką, czcionką i układem elementów, użytkownik ma wrażenie, że znajduje się w pewnej przestrzeni, która ma swój porządek, co wzbudza poczucie bezpieczeństwa i buduje zaufanie.

 

 

 

 

 To tylko kilka elementów strony internetowej, które mają wpływ na to, jak jesteś odbierany. Jeśli chcesz być odbierany jako nowoczesna firma, znająca obecne trendy, a równocześnie wzbudzać u potencjalnych Klientów potrzebę skorzystania ze swoich usług, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Sprawdź naszą ofertę tworzenia stron internetowych

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz :)