Książki

Jakie są książki, które trzeba przeczytać?

Jakie są książki, które trzeba przeczytać?

Istnieją książki, które powinien przeczytać praktycznie każdy. W obecnych czasach rynek wydawniczy jest ogromny. Dlatego nierzadko ciężko jest wyłuskać z niego najlepsze książki. Mowa tutaj o takich pozycjach, które pochłoną czytelnika bez reszty, a ponadto zapewnią mu ciekawą rozrywkę przez wiele czasu.

Książki które trzeba przeczytać

Istnieją książki, które trzeba przeczytać choć raz w życiu. Nierzadko budują one światopogląd. Można z nich wyciągnąć bardzo dużo cennych kwestii. Bardzo dużo osób jest zdania, iż najlepsze książki to głównie klasyki. Warto dowiedzieć się, które z nich wyróżniają się na tyle i zdecydowanie trzeba je przeczytać. Dzięki nim można sprawić, że wieczór stanie się przyjemny oraz ciekawy. Czytanie książek bardzo rozwija człowieka. Niewątpliwie ciekawą pozycją jest „Zabić drozda”. Lee Harper stworzył historię, która stała się przebojem w wielu krajach. Książka została wydana w 1960 r. Historia dzieje się w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Głównym bohaterem jest Atticus Finch, a ponadto jego czarnoskóry klient, który został oskarżony o gwałt na białej dziewczynie. Historia tylko z pozoru jest prosta. Jednakże jest bardzo ciekawa i ceniona przez wielu ludzi z całego świata. Książka opowiada o problemie rasizmu, który panuje praktycznie wszędzie.

Książka warta uwagi

Książką ciekawą polecenia jest „Duma i uprzedzenie” autorstwa Jane Austin. Jest to kultowa pozycja, która ceniona jest również w naszym kraju. Akcja książki ma miejsce na angielskiej prowincji na przełomie XVIII, a także XIX wieku. Okazuje się, że państwo Bennet stoją przed bardzo ciężkim zadaniem wydania za mąż swoich pięciu córek. Dodatkowym kłopotem jest to, że w potencjalnych kandydatach na męża chcieli zobaczyć szansę na podreperowanie swej ciężkiej sytuacji finansowej. Warto zaznaczyć, że w pewnym momencie sąsiedzką posiadłość postanawia wynająć przystojny, młody mężczyzna. Jego dodatkowym atutem jest fakt, iż jest bogaty. Jest to cudowna książka, w której każdy czytelnik może się zatracić. Ponadto przedstawia ona społeczeństwo z dawnych lat. Zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia.

Ciekawe książki

Inną ciekawą książką, a ponadto klasykiem są „Wichrowe Wzgórza”. Emily Jane Brontë opisała ciekawą historię. Powieść angielskiej pisarki to historia dziejów trzech pokoleń dwóch rodzin. W książce opisana jest wielka miłość, a dodatkowo pragnienie szczęścia, które przeplata się z ogromną chęcią zemsty.

Wiele osób ceni sobie „Rok 1984” Goerge’a Orwella. W przypadku, gdy spojrzy się na dowolny ranking książek w internecie, z pewnością zobaczy się tę pozycję. I słusznie, ponieważ książka jest ponadczasowa. Jest to antyutopijne i nieco mroczne oraz przerażające dzieło, które jest warte przeczytania. Ponadto jest to ponadczasowa książka. Opowiada o braku wolności, a ponadto całkowitej inwigilacji. Ponadto zostało w niej ukazane społeczeństwo, w którym nikt z ludzi nie chciałby się znaleźć. Warto przeczytać książkę Orwella. Można z niej wynieść bardzo dużo ciekawych tez.

Udostępnij