Kultura

Najlepsze filmy o robotach

Najlepsze filmy o robotach

Wiele osób uwielbia oglądać filmy o robotach. W Ameryce realizuje się wiele takich produkcji filmowych. Warto dowiedzieć się, jakie są najlepsze.

Z tego artykułu dowiesz się?

  • Dlaczego ludzie lubią filmy o robotach?
  • Jakie są najlepsze filmy o robotach?

Dlaczego ludzie lubią filmy o robotach?

Ludność kontra technologia to często poruszany motyw w filmach. W Hollywood produkowanych było wiele takich produkcji. Warto zaznaczyć, że w filmach o robotach motyw chętnie poruszany przez reżyserów i cieszący się sporą popularnością pośród fanów, także z Polski. Dość rzadko ma się okazję obserwować, jak nowa technologia ożywa na naszych oczach. Warto zaznaczyć, że produkcji filmowego tego rodzaju wzbudzają sporo emocji. Dlatego coraz więcej osób ceni sobie filmy o robotach. Celem jest obejrzenie starć zwykłych ludzi z potężnymi robotami. W ten sposób można dostarczyć sobie dreszczyku emocji.

Polecany film o robocie

Ciekawą produkcją jest film pt. „Ona”. Został on wyprodukowany w 2013 roku. Obecnie dostępny jest do obejrzenia na wielu platformach streamingowych. Co istotne, tytułowa „Ona” jest robotem. Jednakże nieco innym niż wiele osób może sobie wyobrazić. Okazuje się, że Samantha, czyli główna bohaterka, jest systemem operacyjnym stworzonym po to, żeby wychodzić naprzeciwko wszelkim potrzebom użytkownika. Ta postać posiada nie tylko ludzką inteligencję, ale ponadto zdolność do emocji i uczuć. Na kupno niestandardowego oprogramowania decyduje się pewien człowiek. Mowa tutaj o samotnym pisarzu, który od dawna nieprzerwanie szuka miłości. Co ważne, losy tej dwójki niespodziewanie przeradzają się w prawdziwy romans. Film ten porusza niezwykłą historię robota, który został wyposażony w ludzką inteligencję. Produkcja zwraca uwagę widza na bieżący problem otaczającej ludzi technologii. Warto zauważyć, iż nie jest to typowy film o robotach, jednakże warto go polecić. Wiele osób ceni sobie ten produkt filmowy.

Jakie są najsławniejsze filmy o robotach?

Jeśli mowa o filmach o robotach, trzeba wspomnieć o klasyce gatunku. Godny polecenia jest „Łowca androidów” w reżyserii R. Scott’a. Film miał premierę w 1982 roku i stał się popularny praktycznie na całym świecie. Jest to kultowa produkcja o robotach. Dzieło powstało kilkadziesiąt lat temu, jednakże jest to monumentalny film o robotach. Również w Polsce został on doceniony. W filmie przenosimy się do roku 2019, w którym ludzie podzielili ziemię z replikantami. Mowa tutaj oczywiście o androidach zaprogramowanych wcześniej przez ludzi w celu niebezpiecznej misji kolonizowania innych planet. Roboty zostały stworzone w takiej formie, żeby nie mogły żyć długo. Spowodowane było to tym, że rozwijały się w nich nierzadko uczucia.

Warto wiedzieć, że grupa stworzeń, z obawy przed nieuchronną śmiercią, wszczyna potężny bunt. Ludzie na całej ziemi zmuszeni są założyć organizację, która ma na celu chronić ludzkość przed niebezpiecznymi maszynami. Film ten zdobył popularność w wielu krajach. Zgarnął on wiele nagród filmowych. Także w Polsce został doceniony przez publiczność. Obecnie można go obejrzeć na kilku platformach streamingowych w przystępnej cenie.

Udostępnij